Polscy kibice walczą z koronawirusem! Te akcje budzą podziw [FOTO]

 

Rozprzestrzeniający się na całym świecie koronawirus to wyzwanie dla całych społeczeństw, także tych sportowych. Polscy kibice stają na wysokości zadania i pokazują swoją siłę poprzez niesamowite akcje.

 

Polscy kibice już niejednokrotnie pokazywali, że mimo często przypisywanej im łatki chuliganów, mają oni tak naprawdę dobre serca i w trudnych momentach można na nich liczyć.

 

Nie inaczej jest w przypadku pandemii koronawirusa, która budzi lęk Polaków, oraz ukazuje niedoskonałości naszej służby zdrowia.

 

Wraz ze zwiększającą się ilością zachorowań w Polsce, nasze szpitale stają się coraz mniej wydolne i zaczyna w nich brakować podstawowych rzeczy do funkcjonowania. Tu właśnie z pomocą pojawili się kibice, a konkretnie Pan Michał – sympatyk Cracovii, który przekazał krakowskim szpitalom 1200 sztuk gogli ochronnych.

 

 

Z równie wspaniałą inicjatywą wyszli kibice poznańskiego Lecha. Skontaktowali się oni z dyrekcjami poznańskich szpitali z zapytaniem czy potrzebna jest im jakaś pomoc. Okazało się, że brakowało w nich nawet tak podstawowych artykułów jak woda czy papier toaletowy. Natychmiast znaleźli się poznańscy fani, którzy wykorzystali własne strony kibicowskie by zorganizować zbiórkę, która już po kilku godzinach pozwoliła na zebranie potrzebnych produktów, które następnie przekazano szpitalom. Akcja ta cały czas trwa i dostarczane są brakujące produkty do kolejnych szpitali.

 

Pierwszy transport już dotarł na miejsce. Ekipa szpitala BARDZO DZIĘKUJE!Zbieramy kolejną partię. Mamy już sporo. Tym…

Gepostet von Kibice Lecha Poznań am Montag, 16. März 2020

Wielkie brawa dla polskich kibiców i mamy nadzieję, że takich akcji będzie coraz więcej.

 

Źródła:

https://www.facebook.com/WiaraLecha

twitter/@MichalFK85

Fot.: YouTube/Lechita