Polska demoluje Izrael! 4-0 na Stadionie Narodowym

Piątek, Lewandowski, Grosicki i Kądzior to strzelcy bramek dla Polski w wygranym 4-0 meczu z Izraelem. Triumf na Stadionie Narodowym przyszedł naszym piłkarzom nadspodziewanie łatwo. Co istotniejsze zwycięstwo to sprawiło, że po czterech meczach mamy komplet 12 punktów i jesteśmy samodzielnym i zdecydowanym liderem grupy.

Przed meczem wydawało się, że drużyna Izraela będzie najtrudniejszym spośród dotychczasowych przeciwników w eliminacjach do mistrzostw Europy. W pierwszej połowie nic nie zapowiadało pogromu drużyny z Izraela. W kilku sytuacjach mieliśmy szczęście, w kilku na posterunku byli nasi obrońcy i rozgrywający 50. mecz w biało czerwonych barwach, Łukasz Fabiański. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkową zaliczką, którą zawdzięczamy niezawodnemu ostatnio w reprezentacji, Krzysztofowi Piątkowi, który pięknym strzałem w krótki róg w 35. minucie otworzył wynik.

Po przerwie mieliśmy już koncert gry naszej drużyny. Najpierw, po zagraniu ręką w polu karnym, rzut karny bezbłędnie wykorzystał kapitan naszej ekipy, Robert Lewandowski. Po nim bramki zdobywali jeszcze Kamil Grosicki i Damian Kądzior. Nasi rywale zostali doszczętnie zdemolowani i nie stać ich było nawet na honorowe trafienie.  W zgodnej ocenie ekspertów mecz z Izraelem był zdecydowanie najlepszym spotkaniem w bieżących eliminacjach.