Polski pilot kontra huragan! Dramatyczne momenty na pokładzie samolotu [WIDEO]

W internecie sporą popularność zyskał w ostatnich godzinach materiały filmowe, na których zarejestrowano chwile, kiedy polski pilot zmagał się ze sporymi problemami przy podchodzeniu do lądowania. Możemy być jednak dumni z pilota, który stoczył tę trudną walkę z huraganem Ciara.

 

Samolot linii Wizz Air leciał z Warszawy do Luton, jednak w związku z panującymi warunkami na północnym zachodzie warunkami, został przekierowany na lotnisko w Birmingham. Tam jednak kapitan Grzegorz Siekierda musiał zachować też zimną krew i wykazać się swoimi umiejętnościami. Silne porywy wiatru uniemożliwiały swobodne i płynne podejście do lądowania. Można śmiało powiedzieć, że takie utrudnienia sprawiły, iż pasażerowie na pokładzie maszyny przeżyli chwile dużego strachu.

 

Kpt. Siekierda miał w związku z szalejącym wiatrem problem z utrzymaniem samolotu na wyznaczonym kursie oraz w odpowiednim poziomie. Na szczęście, możemy być dumni z polskiego pilota, ponieważ finalnie udało mu się bezpiecznie wylądować.

 

Poniżej obejrzeć mogą Państwo udostępnione w sieci filmy, które przedstawiają sytuację, do których doszło na lotnisku w Birmingham:

 

 

 

Źródło: wPolityce.pl ; YouTube/Topfelya ; YouTube/PositivelyPresent