Poseł zasłabł przemawiając w Sejmie! Jest nagranie [WIDEO]

Przez ostatnie dni w Sejmie przeprowadzonych zostało kilka ważnych głosowań, a żywiołowe dyskusje trwały na Sali Posiedzeń do późnych nocnych godzin. Emocje przyniósł jednak też pewien incydent, kiedy potrzebna była interwencja medyczna. Jeden z posłów upadł bowiem tracąc przytomność w czasie swojego przemówienia wygłaszanego na mównicy.

 

Poseł klubu PO-KO Robert Kropiwnicki był jednym z parlamentarzystów zabierających głos w ramach dyskusji nad wotum nieufności dla ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Wniosek w tej sprawie złożyli właśnie posłowie Koalicji Obywatelskiej.

 

Zaprezentowanie stanowiska klubu przypadło Robertowi Kropiwnickiemu. Po kilku chwilach wydarzyło się jednak coś, co zaniepokoiło zapewne niejedną osobę obecną na sali. Polityk Platformy Obywatelskiej w trakcie uzasadnienia decyzji swojego klubu o złożeniu wniosku, sięgnął po karafkę z wodą i upadł na ziemię tracąc przytomność. Słychać przy tym uderzenie o podłogę osuwającego się przy mównicy parlamentarzysty, a także dźwięk rozbitego szkła.

 

Na pomoc ruszyli szybko inni posłowie, a marszałek Ryszard Terlecki zarządził przerwę, w czasie której na salę weszli ratownicy medyczni, którzy następnie wyprowadzili Roberta Kropiwnickiego z sali. Na szczęście poseł PO-KO szybko odzyskał sprawność i powrócił na salę plenarną zanim zakończyły się obrady.

 

 

Sejm ostatecznie głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości odrzucił wniosek Koalicji Obywatelskiej dotyczący wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego.

 

 

Źródło: tvp.info ; YouTube/Michał Dda ; Twitter/@RKropiwnicki