Powstaną banknoty z Kaczyńskim? Politycy PiSu uważają, że to dobry pomysł

Pomysł wyraziła śląska posłanka PiSu, Barbara Dziuk. Według niej będzie to dobry sposób, aby upamiętnić zmarłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Popierają to pozostali politycy PiSu.

Odkąd pojawił się ten pomysł, wszyscy zaczęli się zastanawiać – czy w związku z 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej Narodowy Bank Polski wyda banknot z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego? Wydaje się, że politycy Prawa i Sprawiedliwości całkiem poważnie rozważają tą opcję.

 

Wirtualna Polska wypytała polityków PiSu i okazało się, że popierają pomysł posłanki ze Śląska.

 

Dla mnie to wybitna postać, nie ode mnie zależy decyzja w sprawie banknotu, ale każde upamiętnienie tak wielkiego człowieka jest godne. Można się nad tym pochylić, bo to był człowiek wyjątkowy – uważa  Barbara Dziuk.

 

CZYTAJ TAKŻE: Donald Trump wspiera Irańczyków?! „Byłem po waszej stronie od początku”

 

Nie sprecyzowano jeszcze, na jakim nominale ma się znaleźć wizerunek Lecha Kaczyńskiego. Musiałby zastąpić któregoś z historycznych królów Polski na banknotach. Miałoby to upamiętnić katastrofę smoleńską, w której zginęła m.in. para prezydencka.

 

Według portal BigData Lechowi Kaczyńskiemu postawiono już 143 tablic, głazów i pomników, a w tej chwili powstają kolejne.

 

 

Źródło: tarnowskiegory.naszemiasto.pl/ foto Pixabay.com