Prokuratura sprawdza Rafała Trzaskowskiego. Miał przyjąć ogromną łapówkę

Prokuratura w Piotrkowie Trybunalskim wszczyna śledztwo ws. Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy miał nielegalnie sfinansować swoją kampanię do Parlamentu Europejskiego.

 

O sprawie pisze Onet.pl. Chodzi o kampanię do Parlamentu Europejskiego z 2009 roku, po której urzędujący prezydent Warszawy został eurodeputowanym. Wg Michała Dzięby polityk miał przyjąć nielegalnie 150 tysięcy złotych na kampanię od Marcina Cioka.

 

Michał Dzięba jest znany z wytaczania licznych spraw przeciw Trzaskowskiemu. Wcześniej zarzucał mu zażywanie narkotyków i romans, teraz wyciąga sprawę kampanii sprzed 10 lat. Zbada ją prokuratura w Piotrkowie Trybunalskim by odsunąć postępowanie od stolicy. Zdaniem funkcjonariuszy to lepsze rozwiązanie ze względu na transparentność sprawy.

 

Sam prezydent dziwi się temu i przyznaje, że o śledztwie dowiedział się od dziennikarzy, nie samej prokuratury.

 

Sprawa może być poważna w kontekście pogłosek o sondowaniu przez władze Platformy Obywatelskiej kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Polski. Wybory odbędą się wiosną przyszłego roku. Jeśli organy prawa uznają, że jest podejrzenie o popełnieniu przestępstwa i rozpoczną właściwe śledztwo, prezydent Warszawy może nie wystartować w wyścigu o Belweder.

 

źródło: Onet.pl, Dorzeczy.pl

foto: Youtube.com