Przez 3 miesiące jadł tylko w Mcdonaldzie. Jego wygląd po eksperymencie jest szokujący (FOTO)

Nauczyciel ze stanu Iowa (Stany Zjednoczone), John Cisna, w ramach eksperymentu postanowił przez 3 miesiące jeść wszystkie posiłki w Mcdonaldzie. Chciał w ten sposób udowodnić swoim uczniom, że przy dobrze zbilansowanej diecie można schudnąć, jedząc same fast foody.

John Cisna podjął się tego eksperymentu wraz z kilkoma uczniami, którzy pomogli mu, na podstawie tabeli wartości odżywczych na stronie McDonald’s, ułożyć zbilansowany jadłospis na kolejne dni.

 

CZYTAJ TAKŻE: Afera na Ukrainie. Wpływowi Ukraińcy podejrzani o zdradę państwa

 

John Cisna oglądał film ”Super Size Me”, w którym amerykański dokumentalista Morgan Spurlock przez 3 miesiące jadał wyłącznie w restauracjach McDonald’s. Morgan Spurlock pokazał, że jedzenie samych fast foodów przez taki okres czasu jest bardzo groźne. Mężczyzna znacznie przytył i pogorszyło się jego zdrowie.

 

Natomiast nauczyciel John Cisna chciał udowodnić, że kluczowa nie jest jakość posiłków, a odpowiednie zbilansowanie energetyczne, a także pod względem składników odżywczych, tj. białek, tłuszczów i węglowodanów.

 

Nauczyciel jadł 3 posiłki dziennie w granicach 2000 kcal. Zwykle na śniadania jadał  dwa burgery z jajkiem i miskę płatków owsianych z syropem klonowym i mlekiem. Na obiad sałatkę, burgera itd.

 

To nie było tak, że chodziłem do McDonald’s i jadłem tylko sałatki. Zamawiałem też Big Maki, ćwierćfunciaki z serem, desery i lody – powiedział Cisna w rozmowie z telewizją KCCI.

 

Zaczął także wprowadzać aktywność fizyczną do swojego dziennego harmonogramu – spacerował 45 min dziennie. I mimo, że jadł fast foody, jego wyniki okazały się szokujące. Mężczyzna schudł 17 kilogramów, a jego cholesterol spadł z 249 do 170.

 

Zobacz zdjęcie po eksperymencie i przed:

 

Źródło: buzz.gazeta.pl / foto Facebook.com, screen Youtube.com