Sąd zdecydował. Owsiak musi przeprosić blogera!

Jak podał portal TVP Info, założyciel WOŚP Jerzy Owsiak zamieścił w internecie nagranie, w którym przeprasza blogera Piotra Wielguckiego piszącego pod pseudonimem „Matka Kurka” za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów i nieuzasadnione oceny.

 

14 października 2014 roku Jerzy Owsiak „na portalu kreciola.tv zamieścił film, w którym pomówił blogera Piotra Wielguckiego – piszącego pod pseudonimem Matka Kurka – o ukrywanie dochodów oraz określał go mianem „marginesu społecznego”.

 

Jak czytamy w artykule: „Wielgucki w odpowiedzi na takie słowa pozwał Owsiaka. W środę Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał prawomocny wyrok w sprawie – Owsiak naruszył dobra osobiste powoda, kierując pod jego adresem nieprawdziwe sformułowania. Sąd zobowiązał także Owsiaka – w terminie siedmiu dni od dnia wydania wyroku – do opublikowania przeprosin w mediach”.

 

 

 

Jak mówi Owsiak na nagraniu: „Przepraszam Pana Piotra Wielguckiego, posługującego się pseudonimem +Matka Kurka+, za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów, a także nieuzasadnione oceny określające go nierobem oraz murem, człowiekiem z marginesu społecznego, naruszające jego dobra osobiste w postaci czci i dobrego imienia w filmie opublikowanym w dniu 14 października 2014 r. na stronie kreciola.tv Jerzy Owsiak”.

 

Źródło: wolnosc24.pl
fot. Wikipedia Commons
LS