Setki muzułmanów modlą się na parkingu sklepowym! [WIDEO]

Ramadan, czyli dziewiąty miesiąc z kalendarza muzułmańskiego jest dla wyznawców Islamu miesiącem świętym. Według Koranu to właśnie podczas niego Archanioł Gabriel ukazał się Mahometowi, czyli prorokowi Islamu i założycielowi pierwszej wspólnoty muzułmańskiej.

 

Przypomnijmy, że wyznawcy tej religii przez miesiąc od świtu do zachodu Słońca nie mogą spożywać żadnych posiłków i pić żadnych napojów. Pamiętać trzeba jednak o ofiarach dżihadystów, które straciły życie podczas tego okresu.

 

M.in. takie zdania padały z ust terrorystów muzułmańskich:

 

„Bracia muzułmanie w Europie, którzy nie możecie dotrzeć do ziem Państwa Islamskiego, atakujcie ich w ich domach, rynkach, drogach i forach”.

 

„Nie nienawidźcie swojej pracy. Atakowanie tak zwanych niewinnych jest przez nas umiłowane i jest bardzo skuteczne, więc idźcie i niech przypadnie wam wielka nagroda za męczeństwo w ramadanie”.

 

Ramadan skończył się 23 maja. Przerwanie postu następuje w święto dziękczynienia. W Niemczech, a dokładniej w Weltzar, w mieście powiatowym w kraju związkowym Hesja setki muzułmanów modliło się na parkingu przed sklepem IKEA. Wspólnota islamska stamtąd mówi o liczbie 700 osób, jednak twierdzą, że zachowywane były środki zapobiegawcze związane z panującym koronawirsuem. Według nich wierni zachowywali bezpieczny dystans między sobą.

 

 

Źródło: tvp.info, wp.pl, Wikipedia

Fot: YouTube/ AFP News Agency (zrzut ekranu)