Skandal! Lider polskiego judo nie jedzie na mistrzostwa świata

Coraz więcej komentarzy budzi fakt, iż lider polskiej kadry nie pojedzie na mistrzostwa świata judo.

Okazuje, że Maciej Sarnacki nie pojedzie do Tokio na mistrzostwa świata. Powodem ma być nie spełnienie wymogów. Tak twierdzi Polski Związek Judo. Co sądzi o tym sam zainteresowany? Jego zdaniem są to sprawy między nim a trenerem Mirosławem Błachnio.

 

„Dla mnie brak powołania jest kompletnie niezrozumiały. Domyślam się, że są to sprawy osobiste między mną a trenerem Mirosławem Błachnio. Konflikt między nami był jeszcze gdy byłem juniorem, a on trenerem kadry juniorskiej. W 2017 roku, kiedy wygrywałem Puchar Świata w Katowicach Mirosław Błachnio również nie rekomendował mojego startu na mistrzostwach Europy. Udało się jakoś wystartować i jako jedyny z całej kadry zająłem piąte miejsce.” – powiedział Sarnacki w najnowszym wywiadzie.

Co ciekawe nikt nie rozmawiał z nim na ten temat, a o tym, że nie pojedzie dowiedział się z komunikatu. Lider polskiego judo nie miał nawet możliwości, aby się odwołać. Jego zdaniem zrobiono to z premedytacją.

 

„Tylko po to, żebym nie mógł się jakoś bronić. A z tego co wiem, inne osoby, które jadą na mistrzostwa świata, miały kupione bilety już dużo wcześniej. Podejrzewam więc, że ta decyzja była podjęta dawno.” – dodał.

 

Cała sprawa wzbudza wiele kontrowersji. Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

Źródło: magazynsportowiec.pl

Foto: zrzut ekranu/ YouTube