Skandaliczne zachowanie policjantów! Połowa funkcjonariuszy w kraju została aresztowana

Policja z zasady powinna pilnować porządku publicznego i przestrzegania prawa przez obywateli. Natomiast, gdy prawo zostaje złamane, powinna podjąć odpowiednie środki, aby sprawca poniósł konsekwencje.

Niestety źle się dzieje, gdy sami policjanci, ci, którzy powinni strzec przestrzegania prawa, sami je łamią. Taka kuriozalna sytuacja miała miejsce w maltańskiej policji. Policjanci aresztowali policjantów. Ponad połowa funkcjonariuszy drogówki została zatrzymana, czyli aż około 30 funkcjonariuszy.

 

CZYTAJ TAKŻE: Niespotykane zjawisko! Przez huragan wodospad popłynął w GÓRĘ (WIDEO)

 

Liczba zatrzymanych może i, patrząc z naszej perspektywy, nie jest duża, jednak porównując ją do ogólnej liczby policjantów na Malcie, czyli 50, wydaje się już bardziej imponująca. Funkcjonariusze zostali oskarżeni o wyłudzanie pieniędzy, a także o kradzież paliwa z radiowozów.

 

CZYTAJ TAKŻE: Mama 4-latki założyła kamerę w pokoju córki. Gdy zobaczyła co ojciec robi z dzieckiem zareagowała od razu!

 

11 lutego maltańska policja zatrzymała 30 funkcjonariuszy tamtejszej drogówki. Liczba ta może nie robi wrażenia, ale to ponad połowa policjantów z wydziału drogowego (na Malcie w drogówce pracuje 50 policjantów)

 

-informuje Reuters.

 

Śledczy badali sprawę już od dłuższego czasu, jednak musieli zdobyć silne dowody, aby ich oskarżenia nie były bezpodstawne. Okazało się, że cały proceder wyłudzania pieniędzy i kradzieży paliwa z radiowozów trwał już ponad 3 lata. Śledczy nie ujawnili jednak, ile przez ten czas stracił skarb państwa.

 

Funkcjonariuszy przesłuchuje jednostka do spraw przestępstw gospodarczych. Nie każdy zostanie oskarżony o oba przestępstwa. Niektórzy tylko wyłudzali pieniądze poprzez wpisywanie dodatkowych nadgodzin, których tak naprawdę nie mieli. Inni natomiast regularnie kradli paliwo z samochodów policyjnych i myśleli, że nikt się nie połapie, gdy trochę ubędzie.

 

Jedno jest pewne, nastąpił znaczny ubytek kadrowy w maltańskiej policji.

 

Źródło: moto.pl / foto Pixabay.com