Skandaliczny wpis Romana Giertycha. Poseł PiS-u odpowiada w ostry sposób

Trwają zmagania ze skutkami rozprzestrzeniania się na świecie koronawirusa. Niestety konieczność podejmowania działań w celu minimalizowania skutków epidemii dotknęły również naszej Ojczyzny. Wiele osób może martwić się o to, jak wyglądać będą tegoroczne obchody Świąt Wielkanocnych czy takich ważnych narodowych rocznic jak dzień 10 kwietnia czy Święto Konstytucji 3 maja. Ostatnio jednak głośno jest na temat planowanego czasu wyborów prezydenckich. Zwolennicy opozycji oraz sami politycy tychże opcji domagają się przełożenia terminu tego ważnego dla naszego państwa wydarzenia. W dyskusję w sposób dla wielu skandaliczny włączył się też Roman Giertych.

 

Kiedyś prawicowy polityk kojarzony z narodowymi środowiskami takimi jak Młodzież Wszechpolska oraz dawny minister w ówczesnym koalicyjnym rządzie PiS-LPR-Samoobrona, jest dziś mecenasem wspierającym osoby kojarzone z tzw. totalną opozycją. Występował on też m.in. na marszach „Komitetu Obrony Demokracji”.

 

W ostatnim czasie, Roman Giertych postanowił również publicznie zająć stanowisko w dyskusji toczącej się wokół wyborów prezydenckich.

 

– Wiecie Państwo co jest najsmutniejsze? Gdyby nie to, że ktoś 10 lat temu zlekceważył podstawowe względy bezpieczeństwa i naciskał na pilotów mówiąc „Zmieścisz się śmiało!”, to konstytucyjny termin wyborów wypadałby w tym roku na październik.

– Napisał na swoim twitterowym profilu mecenas Giertych, czym zbulwersował wiele osób.

 

Dla sporej grupy internautów, czymś skandalicznym są tego typu słowa oraz sugestie dotyczące katastrofy w Smoleńsku, a także jej przyczyn.

 

Na wpis Romana Giertycha postanowił zareagował poseł Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem zastępca rzecznika partii rządzącej Radosław Fogiel. W swoim komentarzu do opublikowanego przez byłego ministra edukacji wpisu, parlamentarzysta określił jego autora „kreaturą”.

 

– Najsmutniejsze jest to, że taka kreatura w ogóle funkcjonuje w przestrzeni publicznej.

– Stwierdził poseł Fogiel.

 

 

Źródło: Twitter ; doRzeczy.pl

Fot.: YouTube/TVP Info (zrzut ekranu)