Słynny „Borewicz” walczy z rakiem!

Bronisław Cieślak od ponad roku zmaga się z rakiem. Cierpi na nowotwór prostaty.

Media bardzo zainteresowały się osobą Bronisława Cieślaka, kiedy wyszło na jaw, że ma nowotwór. Od tej pory na ten temat krąży mnóstwo plotek. Bronisław Cieślak pragnie jednak otwarcie o tym mówić, aby ludzie poznali prawdę o jego zmaganiach.

 

Bronisław Cieślak znany jest ze swojej roli komisarza Borewicza w popularnym serialu za czasów PRL „07 zgłoś się”. Zasłynął też jako Bronisław Malanowski w paradokumencie „Malanowski i partnerzy”.

 

Aktor dowiedział się o raku we wrześniu 2017 r. Od tej pory regularnie się bada pod okiem specjalistów.

 

– W lutym 2018 przeszedłem operację nowotworu prostaty. Mam już za sobą chemioterapię i radioterapię. Od czasu do czasu odwiedzam lekarza, który przepisuje mi leki. Czuję się dobrze – powiedział w rozmie z dziennikarzami „Faktu”.

 

Twierdzi, że każdy przypadek jest inny i trzeba z dystansem podchodzić do tego, co piszą o nowotworach tabloidy. Dla niego to prosta sprawa, „trzeba raz na rok chodzić do lekarza i się badać”.

 

-Moi lekarze mówią mi tak: człowiek jest kosmosem. Jest jedyny i niepowtarzalny i w gruncie rzeczy wszystkie reguły i statystyki mogą być zawodne. Po prostu bywa różnie – dodaje aktor.

 

Źródło: plejada.pl / foto Facebook.com