Śmierć wielu żołnierzy kraju ONZ. Nadchodzi fala uchodźców z Syrii

Decyzja w Turcji już zapadła. Wiadomo, że uchodźcy z Syrii nie będą zatrzymywani w drodze do Europy.

Wysoki rangą urzędnik w stolicy Turcji, Ankarze, zdradził jakie decyzje w sprawie uchodźców z Syrii podjęła Turcja. Wiadomo już, że nie zostaną na terytorium Turcji uchodźcy, którzy drogą morską lub lądową spróbują dostać się do Europy.

 

Turcja nie będzie zatrzymywać na swym terytorium uchodźców z Syrii, którzy podejmą próbę, by drogą morską lub lądową dostać się do Europy

 

– powiedział w rozmowie z agencją Reutera wysoko postawiony urzędnik w Ankarze.

 

Decyzja w tej sprawie już zapadła

 

– podkreślił.

 

W 2016 r. Turcja zawała z Unia Europejską umowę, że zobowiąże się, aby umieścić na swoim terytorium w ośrodkach przejściowych uchodźców, którzy chcą się ubiegać o azyl w dowolnych krajach Unii Europejskiej. Ponieważ rozpatrywanie wniosków o azyl może stanowić proces pracochłonny i w związku z tym czasowo wydłużony, uchodźcy nie będą mieli gdzie się podziać.

 

CZYTAJ TAKŻE: Rodzina się powiększyła. Roksana Węgiel opowiada o narodzinach chłopca! (WIDEO)

 

Rzecznik prezydenta Turcji opublikował w piątek oświadczenie, w którym apelował, aby społeczność międzynarodowa zaangażowała się w sytuację Idliby, gdzie trwa walka armii syryjskiej przeciwko rebeliantom. Interwencję w Idlibie prowadzą także wojska tureckie. W czwartek zginęło 29 żołnierzy z Turcji w wyniku ostrzału samolotów syryjskich wspomaganych przez Rosjan.

 

„Turecka artyleria od kilku godzin prowadzi ostrzał celów w Idlibie, o których wiadomo, że są związane z reżymem Baszara el-Asada”

 

– oświadczył w nocy z czwartku na piątek dyrektor ds. komunikacji społecznej w tureckim ministerstwie obrony Fahrettin Altun.

 

CZYTAJ TAKŻE: Nietrzeźwy ojciec z 6-letnim dzieckiem. Jak reagowali przechodnie? (WIDEO)

 

Źródło: wnp.pl / foto zrzut ekranu Youtube.com byJ