Śmiertelny wirus się rozprzestrzenia! Zamykane są miasta oraz odwoływane są publiczne uroczystości!

Koronawirus (2019-nCoV), który rozprzestrzenia się na Dalekim Wschodzie stwarza coraz większe zagrożenie dla ludzi. Z jego powodu zablokowane zostało 11-milonowe chińskie miasto Wuhan oraz Huanggang liczące blisko 6 milionów mieszkańców. Z powodu choroby wirusa odwołany też został Chinski Nowy Rok w Pekinie.

 

Od kilku dni wśród ludności na Dalekim Wschodzie pojawia się coraz większe zaniepokojenie z powodu rozprzestrzeniania się śmiertelnego koronawirusa (2019-nCoV). Przypadki zakażanie tą chorobą są notowane głównie w Chinach, gdzie wszystko się zaczęło jednak nie tylko. Wiadomo, że koronawirus wystąpił też na Tajwanie, w Tajlandii, Japonii, Korei Północnej, Australii i nawet USA. O chorobie tej wiadomo niewiele. Przenosi się ona z człowieka na człowieka, okres jej wylęgania wynosi około tygodnia i może wywołać niebezpieczne zapalenie płuc.

 

Z tego powodu w mieście Wuhan wstrzymano zupełnie transport publiczny. Zamknięto także lotnisko. Odwoływane są również różne publiczne wydarzenia. Ludzie starają się kupować w dużych ilościach żywność oraz benzynę. Podobnie sprawa prezentuje się w mieście Huanggang, które znajduje się w okolicy Wuhan.

 

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, na który nie ma na razie lekarstwa odowłano publiczne obchody Chińskiego Nowego Roku w Pekinie, Hongkongu i Makau.

 

Jak na razie wiadomo, że z powodu tej choroby śmierć poniosło 17 osób natomiast minimum kilkaset zostało zakażonych.

 

Źródła: Facebook KiKŚ –Konflikty i katastrofy światowe, kopalniawiedzy.pl

Foto: Facebook KiKŚ –Konflikty i katastrofy światowe