Sportowy tryb życia ratunkiem dla drugiego człowieka? Oni udowadniają, że jest to możliwe! [WIDEO]

W ostatnich latach, zawitała do naszego społeczeństwa moda na sportowy tryb życia, zdrowe odżywianie i „bycie fit”. W czasach tak przepełnionych konsumpcjonizmem i nowinkami technologicznymi, popyt na aktywne spędzanie czasu jest z pewnością czymś nieocenionym. Czy dbanie o własną kondycję oraz regularne treningi to coś co służy tylko nam osobiście? Fundacja Dietering oraz maratończyk Sebastian Barnaś udowadniają, że niekoniecznie!

 

Akcja „Ponad Ograniczenia” to przedsięwzięcie, które miejmy nadzieje, przecina pewne nowe szlaki i z czasem stanie się szablonowym przykładem tego, jak dbając o własne samopoczucie, można zjednoczyć rzeszę ludzi w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi.

 

Bohaterów całej inicjatywy jest tutaj co najmniej kilkoro. Pierwszym z nich jest niewątpliwie 14-letni Kuba, który każdego dnia musi zmagać się z przełamywaniem barier przy wykonywaniu najprostszych czynności, przy których w większości nawet nie zastanawiamy się zbyt wiele. Chłopak od siódmego roku życia cierpi bowiem na dystrofię mięśniową Duchenne’a/ Beckera. Niestety, choroba ta czyni kolejne dni Kuby i jego najbliższych czasem następnych wyzwań oraz walki z przeciwnościami, które wraz z zanikiem mięśni przyniósł los. Podziw wywołuje jednak to, jak Kuba radzi sobie z tą przykrą sytuacją, która spotkała go w tak młodym wieku. Nie zamierza on rezygnować z marzeń czy też dzielenia się uśmiechem z innymi. Jak sam mówi, cieszy go to iż mógł swoją młodszą siostrę nauczyć chodzić, zanim on sam stracił możliwość samodzielnego poruszania się.

 

Tacy ludzie jak Kuba wywołują u wielu ludzi refleksje nad sobą oraz tym w jakim stopniu doceniamy kolejne przeżywane godziny. Jest to przy tym też motywacja, aby takie osoby jak ten nieustępliwy 14-latek wspierać i w miarę możliwości, które w dzisiejszym świecie posiadamy, ułatwiać im realizowanie marzeń.

 

Jak to zrobić? Jak sprawić by w tej codziennej walce nastolatek i jego bliscy nie czuli się osamotnieni? Tu pojawiają się właśnie kolejne osoby pełniące główne role w całym „zamieszaniu”. Joanna Wojdat-Pokrzyk, dyrektor marketingu z firmy DIETERING- Catering Dietetyczny, kierująca również Fundacją Dietering zorganizowała wyjątkową akcję, dzięki której każdy z nas może włączyć się w przyjście z pomocą dla Kuby. I co ważne, możemy zrobić to bez wychodzenia z domu, ponieważ jest ktoś kto w ramach tej szczytnej inicjatywy… przebiegnie ponad 40 kilometrów.

 

 

„Metr za Złotówkę”- tak określany jest w skrócie przez organizatorów zamysł na przeprowadzenie całej akcji. Każdy z internautów może bowiem zakupić metry, które 29. września br. przebiegnie podczas Maratonu Warszawskiego Sebastian Barnaś, czyli kolejna osoba, bez której to wszystko by nie zaistniało. Jego wyrzeczenia oraz przygotowania trwające już od kilku miesięcy, mają przełożyć się z czasem na realne ogromne wsparcie dla 14-latka. Jeden metr, który za ponad dwa miesiące przebiegnie w stolicy Sebastian, będzie bowiem równoznaczny ze zdobyciem złotówki od ludzi dobrej woli. Dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na ułatwienie codziennego czerpania radości z życia Kubie.

 

I my zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę podwójnie wartościową akcję. Nie tylko służy ona bowiem promocji zdrowego stylu życia, ale też na jej finiszu czeka uśmiech na twarzy Kuby, któremu wspólnie możemy pomóc w wyjątkowy sposób.

 

Poniżej  znajduje się link, pod którym znajdziecie dodatkowe informacje o opisanym przedsięwzięciu, a także obejrzycie film przedstawiający wymienionych wyżej bohaterów tej inicjatywy:

 

https://zrzutka.pl/4e86r6