Staniszkis krytykuje Tuska: „Nie trawię go. To cyniczny karierowicz. Nastawiony wyłącznie na osobiste korzyści”

Jadwiga Staniszkis to polska socjolog i publicystka, a także wielka przeciwniczka partii rządzącej. Tym razem jednak krytykuje także byłego premiera z Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska.

Tego Donald Tusk na pewno się nie spodziewał. Jadwiga Staniszkis udzieliła wywiadu na wp.pl i stwierdziła, że „nie trawi” Tuska.

 

Nie trawię Donalda Tuska. To cyniczny karierowicz. Nastawiony wyłącznie na osobiste korzyści, także finansowe. Powinien pozostać na marginesie polskiej polityki. Władzę PiS może wyrwać tylko młode pokolenie. (…) Jeśli postanowi wrócić, nie powinien uzyskać poparcia ze strony opozycji.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Korwin-Mikke przewiduje przyszłość Polski jak jasnowidz Jackowski! Ich wizje są takie same

 

 

Ponadto stwierdziła, że jest rozczarowana Polakami, którzy nie zwracają uwagi na wolność i demokratyczne wartości, a tylko na rozdawnictwo socjalne.

 

– Biedni ludzie okazali wdzięczność PiS za rozdawnictwo socjalne. Obojętność ludzi na inne kwestie, właśnie jak te związane z wymiarem sprawiedliwości, jest przerażająca. To jest niezwykle niebezpieczne. Bo Polska jest krajem ludzi biednych. Mamy biedne społeczeństwo. Ludzie więc doceniają to, co PiS zrobiło, jeśli chodzi o świadczenia socjalne. A zrobiło sporo. Ludzie są wdzięczni. I chcą więcej. Ale powinni być też wrażliwi na problem z wolnością w Polsce. A nie są – powiedziała rozczarowana.

 

 

Źródło: nczas.com / foto Facebook.com