SZALEŃSTWO! Nowy gatunek ślimaka nazwany na cześć…

To się nazywa szaleństwo! Nowy gatunek ślimaka został nazwany na cześć pewnej, znanej, młodej szwedzkiej aktywistki. Czy wiecie już o kogo może chodzić?

Gretę Thunberg zna już chyba każdy. 16-latka w bardzo krótkim czasie stała się jedną z najpopularniejszych nastolatek na świecie.

 

Jak sama twierdzi walczy przede wszystkim o klimat. Po ostatniej awarii na Facebooku okazało się, że Facebook 16-latki prowadzi jej tata. Można się, więc spodziewać, że rodzice poświęcają Grecie Thunberg bardzo dużo czasu i uwagi.

 

Jakiś czas temu ujawniła się także siostra Grety Thunberg – Beata Erman, która przyznała, że przez Gretę popadła w depresję. Zaznaczyła, jednak, że jej pasją jest muzyka i w tym kierunku chce rozwijać swoje życie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siostra Grety Thunberg UJAWNIŁA całą prawdę! Będziecie w szoku

 

Teraz kolejnym „sukcesem” może się pochwalić znów nie jej siostra, a Greta Thunberg. Naukowcy odkryli nowy gatunek ślimaka lądowego żyjącego w tropikalnych nizinnych lasach tropikalnych na Borneo. Postanowiono, więc nazwać ten gatunek na cześć… 16-latki!

 

Nazwaliśmy ten gatunek na cześć Grety Thunberg, ponieważ mikroślimak z tropikalnych lasów deszczowych jest bardzo wrażliwy na susze i ekstremalne temperatury, które będą występować coraz częściej w miarę postępowania zmian klimatycznych.

-napisali naukowcy w swoim najnowszym artykule w magazynie “Biodiversity Data Journal”.

 

To nie wszystko.

 

Nazwanie tego ślimaka imieniem Grety Thunberg jest naszym sposobem na uznanie, że jej pokolenie będzie odpowiedzialne za rozwiązywanie problemów, których ono nie stworzyło.

-możemy przeczytać.

 

Podobno 16-letnia aktywistka wie już o tym, że nowy gatunek nazwano na jej cześć, ponieważ wcześniej naukowcy pytali ją o zgodę i stwierdziła, iż byłaby zachwycona.

 

Jakie jest Wasze zdanie na temat takiego posunięcia naukowców?

 

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Foto: Flickr.com