Szkocki żołnierz zginął w Polsce! Brytyjczycy wszczęli śledztwo [FOTO]

Kapral Ryan Lovatt zginął tragicznie w Warszawie. Jego pogrzeb odbył się w środę, po czym brytyjska żandarmeria wszczęła śledztwo. Przyczyną śmierci było wypadnięcie z balkonu.

 

Młody żołnierz obrał Warszawę za cel urlopowego wyjazdu. 25-letni kapral przyleciał do Polski na przełomie lipca i sierpnia, jednak niestety jego wypoczynek skończył się przedwcześnie w tragicznych okolicznościach. Pochowany w środę Ryan Lovatt zginął 1 sierpnia.

 

Żołnierz wypadł z balkonu jednego z warszawskich hoteli. Brytyjska żandarmeria wojskowa wszczęła śledztwo wyjaśniające okoliczności kaprala w służbie królowej Elżbiety. To organ potocznie zwany „wojskową policją”.

 

O sprawie piszą także brytyjskie media, m. in. telewizja STV. „Kapral służył w Royal Electrical and Mechanical Engineers” – informują.

 

Polska, a zwłaszcza miasta skomunikowane portami lotniczymi, są bardzo popularnym kierunkiem weekendowych i urlopowych wypadów Anglików i ogólnie wyspiarzy. Nad Wisłę przyciągają ich atrakcyjne ceny, wysoka jakość świadczonych usług hotelowo-gastronomicznych. Od lat utrzymuje się także trend wieczorów kawalerskich w Polsce.

 

Facebook.com/Ryan Lovatt

Foto: U.S. Marine Corps photo by Sgt. Melanie Wolf