Szok! Gwiazdy telewizji nie wiedziały o koronawirusie, aż do wczoraj [WIDEO]

Kiedy cały świat od kilku dni zażarcie walczy z koronawirusem, mała grupka telewizyjnych gwiazd do wczoraj nie wiedziała w zasadzie o jego istnieniu, mimo iż w ich państwie zarażonych było już wtedy kilkanaście tysięcy osób, a o COVID-19 mówiły już wszystkie światowe telewizje.

 

Zastanawiacie się zapewne jak to możliwe, by w zachodnim świecie, ktoś będący osobą publiczną nie wiedział o tak poważnym problemie jak pandemia. Otóż wspomniane osoby, to uczestnicy niemieckiej edycji znanego na całym świecie programu – „Big Brother”.

 

Nowy sezon tego programu rozpoczął się u naszych sąsiadów ponad 2 tygodnie temu, kiedy to koronawirus powoli rozprzestrzeniał się na Starym Kontynencie jedynie we Włoszech. Podczas gdy wirus przenosił się już do kolejnych państw i dochodziło do masowych zarażeń, uczestnicy programu byli już odcięci od świata zewnętrznego, nie posiadając dostępu do internetu czy innych źródeł informacji.

 

Produkcja telewizyjnego show, dopiero wczoraj zadecydowała o wyjawieniu uczestnikom prawdy na temat pandemii, która obejmuje już niemal wszystkie państwa świata. Trzeba przyznać, że zrobiono to w pełni profesjonalnie, tak aby nie spowodować paniki. Do wspomnianego zadania oddelegowano lekarza, aby informacje były w 100% sprawdzone.

 

Reakcje uczestników były skrajne, jednak większość z nich bardzo emocjonalnie przeżyła wiadomości wideo od swoich przyjaciół i rodziny.

 

Zobaczcie sami:

(dostępne tłumaczenie na język angielski)

 

Źródła:

 

youtube/@Virtual DC