Szokujące słowa słynnego polskiego bramkarza o polityce rządu [WIDEO]

 

 

Polski golkiper Łukasz Fabiański w czasie wywiadu w programie „Liga+Extra” na kanale CANAL + SPORT wypowiedział się na temat sytuacji związanej z koronawirusem i krokach podejmowanych przez władze w celu jego zwalczania, a w zasadzie o ich braku.

 

Wielu może to szokować, lecz wiele państw europejskich wciąż nie podjęło konkretnych działań w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Jednym z takich państw jest Wielka Brytania, w której na co dzień znajduje się Łukasz Fabiański reprezentujący barwy klubu West Ham United F.C.

 

Choć nie powiedział tego wprost, to z jego słów można wnioskować, że zarówno brytyjskie władze państwowe, jak i tamtejsze The Football Association (odpowiednik polskiego PZPN) nie przejmują się za bardzo pandemią i na pierwszym miejscu stawiają pieniądze, jakie niewątpliwie przynoszą rozgrywki Premier League i niższych klas rozgrywkowych.

 

Podczas gdy u nas od kilku dni zamknięte są szkoły, uniwersytety, oraz np ograniczono zgromadzenia do maksymalnie 50 osób, to w Liverpoolu 15 marca przebiegł jeszcze 6-tysięczny pół-maraton, a w całej Wielkiej Brytanii otwarte są kluby czy bary.

 

Zobaczcie co miał do powiedzenia na ten temat Łukasz Fabiański:

 

 

Żródło:

twitter/@CANALPLUS_SPORT