Szumowski o Nitrasie: Dałbym mu w pysk, ale szkoda na niego czasu

Łukasz Szumowski w rozmowie z Interią odniósł się do ostatniego zachowania posła Koalicji Obywatelskiej Sławomira Nitrasa. Minister zdrowia stwierdził, że „dałbym w pysk” politykowi opozycji.

 

Kilka dni temu na łamach naszego portalu informowaliśmy o zdarzeniu, do którego doszło na konferencji wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego. Podczas jego rozmowy z mediami zjawili się dwaj posłowie Koalicji Obywatelskiej: Sławomir Nitras oraz Marcin Kierwiński. Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

 

Awantura pod Ministerstwem Zdrowia. Posłowie Koalicji Obywatelskiej przerywają konferencję (WIDEO)

 

Opozycyjni politycy zarzucili wówczas członkom Prawa i Sprawiedliwości, że zrobili ze swoich żon „słupy”, na które mogą przepisywać swoje majątki. Poza tym odnieśli się również do afery związanej z zakupem przez ministerstwo zdrowia trefnych maseczek. Do słów posłów Koalicji Obywatelskiej na łamach Interii postanowił się odnieść Łukasz Szumowski. Stwierdził on, że za to, iż Sławomir Nitras nazwał jego żonę „słupem” to „dałby mu w pysk”. „Gdybyśmy byli w dawnych czasach, to bym panu Nitrasowi dał w pysk. Oceniam pana Nitrasa jako człowieka chamskiego i niekulturalnego. W sumie więc szkoda na niego energii i czasu”.

 

Łukasz Szumowski zdradził także dlaczego ma z żoną zawartą rozdzielczość majątkową. „Wziąłem duży kredyt. Jeżeli biorę kredyt wart milion złotych, to wolałbym, żeby nie obciążał mojej żony i dzieci, ale tylko mnie. To ja fizycznie zarabiałem, operując. Przed wzięciem bardzo dużego kredytu zdecydowałem więc o rozdzielności majątkowej. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego”.

 

Udziały w OncoArendi minister zdrowia przepisał jednak na żonę, co też tłumaczył. „Przekazałem je przed 2016 r. To nie są bezpośrednio udziały w OncoArendi, ale w Szumowski Assets. Żona jest więc drobnym współwłaścicielem spółki OncoArendi. Szacując, może mieć ok. 3 proc. Akcji”.

 

Źródło: TVP Info

Foto: You Tube/ Super Express (zrzut ekranu)