Tajemnicze ataki morskich zwierząt u wybrzeży Hiszpanii. Władze zamykają plaże

W jednej z plaż na Costa Blanca w Hiszpanii doszło do ataku niezidentyfikowanego stworzenia na dwójkę bawiących się w wodzie dzieci. Obrażenia były na tyle silne, że ofiary przewieziono do szpitala, a władze do momentu wyjaśnienia sprawy zamknęły 3 plaże w tym regionie.

 

Pierwszą ofiarą zwierzęcia była 7-latka, na której odnaleziono ślady po 3 ugryzieniach. Pół godziny później ranne zostało 10-letnie dziecko. Oboje zostali pogryzieni na plaży El Pinet w mieście Elche.

 

Jak informuje express.co.uk, narodowość pokrzywdzonych została zatajona, dlatego nie wiadomo, czy ranne dzieci były turystami, czy mieszkają tu na stałe. Służba policji wraz z ratownikami zdecydowali się na zamknięcie plaż w słynnym regionie Costa Blanca. Oprócz plaży w El Pinet, turyści nie mogą na razie korzystać z plaży w La Marinie i El Rebollo. Do wyjaśnienia sprawy, plaże nie zostaną dopuszczone do użytku.

 

Podobne wydarzenie, również w regionie Costa Blanca miało miejsce w czerwcu, kiedy to 7 osób zostało pogryzionych przez Żeglarza portugalskiego z rodziny parzydełkowców. Ofiary porównywały ukąszenie zwierzęcia do oblania się żrącym kwasem.

 

Źródło: o2.pl
Fot.: pixabay.com
EM