Tak niemiecka marka oszukuje Polaków?! [FOTO]

Tego chyba się nie spodziewaliście. Niemiecka marka żałuje Polakom…orzechów w czekoladzie. Zobaczcie zdjęcia!

Czy wiedzieliście o tym, że niemiecka marka Milka żałuje Polakom…orzechów w czekoladzie? Zaistniałą sytuację potwierdził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Zdaniem UOKiK do Polski sprowadzane były produkty gorszej jakości niż te, które znajdowały się w sklepach w Niemczech.

 

Milka żałowała Polakom 3-4 orzechów w czekoladzie. Zapytano Milkę dlaczego postępuje w taki sposób. Milka nie zgadza się z tym, co jest jej zarzucane i wytykają błąd UOKiK.

 

Niestety, badania UOKiK nie bazują na uzgodnionej dla Unii Europejskiej wspólnej metodyce porównywania jakości produktów spożywczych. Różnica na poziomie ok. 1 g zawartości orzechów w pojedynczych próbkach mieści się w granicach błędu statystycznego i nie świadczy o podwójnych standardach jakości producent.

-tak się bronią.

 

Takich przykładów jest więcej. Innym przykładem mogą być np. czipsy paprykowe Crunchips, do Polski przychodziły opakowania, które miały o 25 g mniej czipsów niż normalnie. Niemieckie są smażone na oleju słonecznikowym. Dodatkowo w niemieckich Crunchipsach dodano proszek pomidorowy i serowy – czego zabrakło w polskich.

 

Więcej produktów możecie zobaczyć (TUTAJ)

 

Źródło: popularne.pl

Foto: Flickr.com