Tak więźniowie i ich bliscy protestują w związku z koronawirusem! Są nagrania [WIDEO]

Płomienie w oknach budynku więzienia, zamieszki przy bramie oraz chaos i utrudnienia w związku z blokowaniem drogi- do takich scen doszło przy okazji protestu jaki rozpoczęli osadzeni oraz gromadzące się w okolicy bliskie im osoby. Jak widać, choć koronawirus jest we Włoszech głównym problemem obecnie w północnej części kraju, gdzie nawet tak duże jak Mediolan czy Bergamo zostały odizolowane, to również na południu pojawiają się poważne obawy oraz kłopoty w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19.

 

Opisana sytuacja miała miejsce w więzieniu Pagliarelli znajdującym się w mieście Palermo na Sycylii. Chociaż na ulicach tej miejscowości można spotkać wielu ludzi i nie czuć atmosfery strachu w tak dużym stopniu jak w innych częściach terytorium włoskiego państwa, to jednak to co działo się w tym zakładzie karnym oraz w jego pobliżu mogło wielu zaniepokoić. Podobne incydenty mają też miejsce na północy Włoch, gdzie sytuacja związana z koronawirusem jest o wiele trudniejsza.

 

Palermo i okolice tego miasta stanowią rejon kojarzony w dużej mierze z prowadzonymi na szeroką skalę działaniami przestępczymi, a także z wojnami mafijnych klanów. Teraz jednak, osadzeni w Pagliarelli i ich bliscy postanowili w sposób dobitny wyrazić swoje obawy wywołane doniesieniami o epidemii.

 

W oknach więzienia widać było płomienie, ponieważ skazani palili w ramach protestu posiadaną w celach pościel. Zgromadzeni ludzie, którzy przyszli wesprzeć więźniów starli się natomiast z funkcjonariuszami, a na drodze pojawiły się korki i chaos, kiedy doszło do blokowania drogi.

 

W sieci i mediach pojawiły się nagrania z miejsca, gdzie doszło do tych wydarzeń. To co się dzieje rejestrowali zarówno dziennikarze, jak i zwykli świadkowie znajdujący się nieopodal palermiańskiego więzienia.

 

 

 

Do protestów więźniów dochodzi również w Mediolanie, który zgodnie z decyzją władz został na swój sposób odcięty od świata. Do miasta tego nie da się swobodnie wjechać lub z niego wyjechać jak do tej pory. Dziennikarze transmitują również to co dzieje się w tamtejszym więzieniu San Vittore.

 

 

Źródło: YouTube/MeridioNews ; YouTube/Fanpage.it ;YouTube/Soft Music Palermo ; YouTube/La Repubblica