To ci ludzie przejęli protest przedsiębiorców? Policjanci zostali ranni! [WIDEO]

W zeszłym tygodniu, na ulicach odbyły się tzw. „strajki przedsiębiorców”, które wywołały spore emocje i wzbudził różne reakcje oraz opinie zarówno po lewej, jak i prawej stronie sceny politycznej. Niestety wydarzenia do jakich doszło wówczas w stolicy poskutkowały też tym, że nie obyło się bez rannych. Według medialnych doniesień poszkodowanych zostało dwóch funkcjonariuszy policji, którzy wówczas pełnili służbę zabezpieczając zgromadzenie protestujących przedsiębiorców. W „strajk przedsiębiorców” zaangażowali się też znani politycy, co również obierane jest w różny sposób.

 

Wśród rozpoznawalnych politycznych person, którzy mocno włączyli się w protesty przedsiębiorców znalazł się również kandydat na prezydenta Paweł Tanajno, któremu sporo osób zarzuca iż stara się wybić na rozgoryczeniu polskich przedsiębiorców i zrobić sobie kampanię stając się twarzą tegoż strajku. Warto wspomnieć, że polityk został przy okazji tych wydarzeń zatrzymany przez policję.

 

Przeczytaj również:

Kandydat na prezydenta zatrzymany! (FOTO)

 

Na proteście pojawił się również poseł Konfederacji Grzegorz Braun. To również spotkało się z różną oceną wśród zwolenników prawicy w Polsce. Choć dla wielu polityk stał się bohaterem wspomagając manifestantów podczas ich utarczki z policją, kiedy ogłosił ich swoimi asystentami społecznymi, to jednak wielu osobom nie spodobało się iż jeden z liderów Konfederacji tak mocno zaangażował się w protest, w którym mocną rolę starają się odgrywać ludzie, którzy niegdyś publicznie dopuszczali się ataków na religię katolików i wspierali lobby LGBT.

 

Emocje i wątpliwości pojawił się również względem tego jakie hasła pojawiały się podczas protestu oraz obecności danych środowisk czy grup. W tłumie miała pojawić się m.in. grupa przeciwników technologii 5G i antyszczepionkowców. Nagrania ukazujące, jak ich przedstawiciele wygłaszają swoje poglądy przy okazji „strajku przedsiębiorców”, wywołały komentarze sugerujące, iż ludzie ci w swoisty sposób również zawłaszczyli sobie protest, który w zamyśle dotyczyć miał innych tematów.

 

Polska 5.0

Ślę wyrazy głębokiego współczucia przedsiębiorcom, których protest został jakoś dziwnie przejęty przez szurstwo od 5G w lasach i antyszczepionkowców. Wspóczucie podwójne, bo stojąc obok tych drugich mogliście naprawdę złapać tego koronawirusa i w tym momencie Wasze biznes naprawdę czeka przestój. Przecież o własne bezpieczeństwo nie dbają, a co dopiero innych. Tak czy inaczej, ostatnim, który może kolejny raz uśmiechnąć się z całej sytaucji, jest Jarosław Kaczyński.PS. Dostaliście już jakiś hajs z Tarczy Antykryzysowej? W sieci pojawił się wysyp takich komentarzy, że hajs już na kontach, ale jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć.

Gepostet von Lemingopedia am Samstag, 9. Mai 2020

 

 

Źródło: rmf24.pl

Fot.: Flickr