„To jest mafia, camorra…”- Kuriozalny wpis znanej dziennikarki [FOTO]

W ostatnich tygodniach trwało w polskiej polityce spore zamieszanie związane z organizacją tegorocznych wyborów prezydenckich oraz ustaleniem w jakiej formie i terminie mają zostać one przeprowadzone. Finalnie napięcia na linii koalicyjnych rządowych ugrupowań Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie zostało zakończone wspólnym oświadczeniem prezesów tych ugrupowań, czyli posłów Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina. Choć również podjęta przez nich decyzja dotycząca organizacji wyborów wywołuje w dalszym ciągu pewne emocje oraz kontrowersje, to warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że niejednokrotnie w mediach i internecie emocje mogą być sztucznie podgrzewane, z czym w polityce mamy do czynienia stosunkowo często.

 

Przy tej okazji warto przytoczyć wpis, jaki popełniła niedawno na jednym z portali społecznościowych znana dziennikarka Hanna Lis. Była to jej reakcja na to co opublikował znany prawicowy publicysta Witold Gadowski. Treść wpisu Hanny Lis jest oceniana jednak przez wielu jako dosyć paniczna.

 

Cała dyskusja i wymiana opinii miała miejsce w okresie, kiedy Jarosław Gowin spotykał się z różnymi politykami, a pojawiające się informacje rodziły obawy zwolenników obozu rządzącego, że były wicepremier może na nowo sprzymierzyć się z Platformą Obywatelską. Do tego też odniósł się w swoim wpisie na Twitterze i zakomunikował, że w razie takiego politycznego ruchu, zdecyduje się ukazać kontrowersyjne sprawy dotyczące Jarosława Gowina.

 

– Jeśli Gowin pójdzie razem z antypolska grupą obrońców postPRL – u, to postaram się Wam jak najszybciej nakreślić wszystkie jego powiązania: takie jak choćby z Gutem-Mostowym, postkomunistycznym cwaniakiem z Zakopanego

– napisał prawicowy publicysta.

 

W reakcji na takową zapowiedź, Hanna Lis udostępniła wpis, w którym porównała rządzący obóz do neapolitańskiej mafii- Camorry. Tweet dziennikarki udostępnił m.in. były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, który dodatkowo stwierdził, że Jarosławowi Gowinowi grozić może śmierć taka sama jaka spotkała Andrzeja Leppera.

 

 

 

Źródło: se.pl ; Twitter/@sikorskiradek ; Twitter/@hanna_lisowa

Fot.: YouTube/TVN Style (zrzut ekranu)