To pewne, jesteś podsłuchiwany przez Google! Sprawdź, gdzie wysyła Twoje dane

Niebawem możemy mieć do czynienia z kolejnym międzynarodowym skandalem. Firma Google przyznaje się do nagrywania i magazynowania danych, a także do udostępniania ich zewnętrznym firmom.

 

Aktualnie Google jest jedną z największych międzynarodowych firm. Niestety podobnie jak w przypadku Facebooka, na światło dzienne wychodzą kolejne afery. Tym razem mamy do czynienia z niejako podsłuchiwaniem użytkowników.

 

Sprawa wyszła na jaw przez jednego z zewnętrznych współpracowników. Z portalu dorzeczy.pl dowiadujemy się, że oficjalnie Google przyznaje się do gromadzenia danych. Powołuje się na politykę prywatności, w której od użytkowników wymaga się zaznaczenia podanej zgody: „Prosimy o twoją zgodę na kolekcjonowanie twojej aktywności głosowej do celów rozpoznawania mowy”. Jednakże jest to jedynie zgoda na zapis danych, a nie udostępnianie ich postronnym firmom.

 

Jak informuje pracownik holenderskiej firmy, oficjalnie dane wykorzystują do ulepszenia programu Asystent Google. Przyznaje, że użytkownicy są nagrywani przez inteligenty głośnik Google Home. Jak twierdzi firma Google nie gromadzi danych osobowych, a jedynie informacje o wyszukiwaniach użytkowników, jednak od pracownika współpracującej firmy dowiadujemy się, że często trafiają do nich prywatne rozmowy.

 

Czy możemy spodziewać się kolejnego międzynarodowego skandalu z udziałem giganta? To okaże się niebawem.