Tragedia w Lubuskiem! Wszyscy zginęli

Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj we wczesnych godzinach porannych na terenie województwa lubuskiego, a dokładniej w miejscowości Skąpe, leżącej niedaleko od Świebodzina. O zdarzeniu poinformował m.in. portal tvp.info.

 

Tragedia rozegrała się przed godz. 6 rano. Życie straciło łącznie pięć osób, wśród których były dwie kobiety oraz trzech mężczyzn. Niestety ofiary to jak podają media młodzi ludzie.

 

Samochód, którym przemieszczała się wspomniana piątka osób jechał przez miejscowość Skąpe. Niestety w pewnym momencie pojazd wypadł z łuku i wpadł do tamtejszego rozlewiska jeziora Ciborskiego, po uprzednim przebiciu się przez postawione obok barierki.

 

Wystające z rzeki auto dostrzegł inny kierowca, który około godz. 5:50 zaalarmował straż pożarną. Zawiadomieni o zdarzeniu strażacy dotarli na miejsce i wydobyli samochód z wody. Niestety mimo prowadzenia akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować życia ani kierowcy ani nikomu z pasażerów tego samochodu.

 

To dwie kobiety i trzech mężczyzn w młodym wieku. Wszystkie te osoby przez długi czas były reanimowane. Niestety nie udało się przywrócić im czynności życiowych. Okoliczności wypadku będzie wyjaśniała policja pod nadzorem prokuratora – powiedział cytowany przez portal tvp.info rzecznik lubuskiej Straży Pożarnej Dariusz Szymura.

 

Choć dokładne okoliczności i przyczyny wypadku mają być wyjaśnione przez policję, to jednak bardzo prawdopodobne jest, że do tragicznego zdarzenia przyczyniła się śliska nawierzchnia, przez którą kierowca nie zapanował nad pojazdem na łuku.

 

 

 

Źródło: tvp.info

Fot.: Wikimedia Commons