Tragedia w USA. Dźwig zawalił się na blok mieszkalny! [WIDEO]

Niedzielnego popołudnia, amerkańskie miasto Dallas w Teksasie nawiedziła ogromna burza. W wyniku silnych podmuchów, na jeden z apartamentowców przewrócił się dźwig budowlany. Zginęła jedna osoba, zaś sześć zostało rannych.

 

Upadek żurawia spowodował liczne szkody budynku – najbardziej ucierpiało pięć pięter apartamentowca oraz parking samochodowy.

 

Jak informują służby ratunkowe. w wyniku wypadku śmierć poniosła jedna kobieta, którą najpierw znaleziono ranną w mieszkaniu, a następnie przewieziono do szpitala – niestety. już w drodze do placówki przegrała walkę o życie. Jak donosi dziennik brytyjski The Independent, rannych zostało 6 osób. w tym dwie znajdują się w stanie krytycznym.

 

Jak twierdzi straż pożarna, jest to pierwszy taki przypadek, aby dźwig zawalił się na w pełni wybudowany i gotowy do użytku budynek. – O ile mi wiadomo, nigdy nie doszło do upadku żurawia na już zamieszkały budynek. Mamy tylko nadzieję, że liczba ofiar, którą znamy na tą chwilę nie zwiększy się – mówi Jason Evans, rzecznik straży pożarnej w Dallas.

 

Tragiczny wypadek został zarejestrowany i opublikowany na Twitterze.

 

 

Źródło: o2.pl; Twitter @soph_daigle
Fot.: Twitter @soph_daigle
EM