Tragiczny wypadek w Płocku. Nie żyje pilot samolotu

Do tragicznego zdarzenia doszło około godziny 10:50 w czasie Pikniku Lotniczego w Płocku. Wykonujący akrobację w locie samolot uderzył w taflę wody i błyskawicznie zatonął. Ratownicy błyskawicznie zaczęli akcję ratunkową, dzięki której udało odnaleźć się ciało pilota oraz wrak samolotu. 

 

Około godz. 13 płetwonurkowie ze straży pożarnej zlokalizowali wrak samolotu, a następnie  wydobyli z niego ciało niemieckiego pilota. Szczątki maszyny zostały przyciągnięte do brzegu i zabezpieczone przed wyciekiem paliwa.

 

Póki co, nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji, które wyjaśniałyby to tragiczne zdarzenie: – Nie jest dla nas zrozumiałe, co się wydarzyło podczas pokazów lotniczych – powiedział Wojciech Bógdał, członek zarządu Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, współorganizator imprezy.

 

Doświadczony pilot z Niemiec wykonywał tzw. wiązankę akrobacyjną. W trakcie wykonywania korkociągu i gwałtownego obniżania nad taflę Wisły nie udało mu się wyprowadzić maszyny z tej figury. Mężczyzna próbował się jeszcze ratować, jednak było już za późno.

Źródło: Polsatnews.pl

Foto: własne