Trump szokuje! Prezydent USA stanął w obronie LGBT

W związku z nadejściem w USA tzw. Miesiąca Dumy LGBT, na facebookowwym profilu Donalda Trumpa pojawił się zaskakujący wpis. Prezydent kraju nakłania do wsparcia prześladowanych osób LGBT oraz informuje o kampanii obejmującej dekryminalizację homoseksualizmu.

 

„W związku z obchodami Miesiąca Dumy LGBT i uznaniem wyjątkowego wkładu osób LGBT w nasz wielki naród, stańmy z nimi w geście solidarności – z osobami LGBT, mieszkającymi w dziesiątkach krajów na całym świecie, które karzą, więżą, a nawet dokonują egzekucji osób ze względu na ich orientację seksualną. Administracja organizuje już światową kampanię ku dekryminalizacji homoseksualizmu i zachęca wszystkie inne kraje do dołączenia do nas” – oznajmił Trump.

 

 

Miesiąc Dumy LGBT to uroczystość obchodzona corocznie na całym świecie, w celu upamiętnienia zamieszek w gejowskim pubie Stonewall, które wybuchły w czerwcu 1969 roku i zapoczątkowały walkę o prawa osób LGBT. Osoby te świętują przez cały czerwiec, a wydarzenia celebrowane są zwykle poprzez liczne parady.

 

Źródło: dorzeczy.pl; Facebook – Donald J. Trump; awarenessdays.com; Wikipedia
Fot.: army.mil
EM