Trumpowi puściły nerwy! Zakończył konferencję! [WIDEO]

W Stanach Zjednoczonych odnotowano już 1,38 mln potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem, to blisko 1/3 zachorowań na całym świecie. W kraju tym z powodu COVID-19 życie straciło ponad 81 tys. ludzi.

 

11 maja, w Białym Domu miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Donalda Trumpa, w której mówił o dużej ilości testów wykonywanych w jego kraju. Pytanie postanowiła zadań Weijia Jiang, dziennikarka pracująca dla CBS News, która ma chińskie pochodzenie:

 

„Mówił pan wiele razy, że USA radzi sobie o wiele lepiej od innych krajów w kwestii testów. Dlaczego ma to takie znaczenie? Dlaczego jest to dla pana jak globalne zawody, kiedy każdego dnia kolejni Amerykanie umierają i codziennie obserwujemy więcej nowych przypadków?”– spytała.

 

„Ludzie umierają na całym świecie. Może to pytanie powinnaś zadać Chinom? Nie pytaj mnie, pytaj Chin. Kiedy zadasz im to pytanie, możesz dostać bardzo nietypową odpowiedź”– mówi Donald Trump, po czym poprosił o kolejne pytanie i wskazał dziennikarkę CNN, lecz ponownie wtrąciła się Jiang, nawiązując do jego wypowiedzi. Prezydent pominął też Collins z CNN, prosząc o pytanie  jeszcze inną osobę, po czym podziękował dziennikarzom i zakończyć konferencję.

 

 

Źródło: wprost.pl, Twitter, wikiepedia

Fot: YouTube/ MSNBC (zrzut ekranu)