Trzaskowski powiedział o swoich wadach. Dziennikarz zaczął się śmiać! [WIDEO]

Rafał Trzaskowski jest nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na urząd Prezydenta RP. Zastąpił on wicemarszałek Sejmu IX kadencji, Małgorzatę Kidawę- Błońską, która w sondażach wypadała bardzo słabo. Wyprzedzał ją, chociażby bezpartyjny Szymon Hołownia, czy prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak- Kamysz. Wtedy nikt raczej nie dawał szans kandydatce, aby mogła dostać się do drugiej tury. Nawet przyjazne środowiska dla Platformy Obywatelskiej doradzały im zmianę kandydata.

 

Propozycji było kilka. Najwięcej mówiło się o byłym premierze Polski- Donaldzie Tusku, Marszałku Senatu- Tomaszu Grodzkim, Prezydencie Poznania, który przegrał z Kidawą-Błońską w prawyborach prezydenckich organizowanych przez PO- Jacku Jaśkowiaku, Prezydencie Warszawy- Rafale Trzaskowskim i Radosławie Sikorskim, który aktualnie jest posłem w Parlamencie Europejskim. Ostateczny pojedynek miał odbyć się pomiędzy dwoma ostatnimi. Wygrał konkurent Patryka Jakiego z wyborów samorządowych z 2018 roku. Sondaże dają mu szansę na wejście do drugiej tury i bezpośredniego starcia z ubiegającym się o reelekcję Andrzejem Dudą.

 

Kandydat Koalicji Obywatelskiej był gościem w programie Onetu u Jarosława Kuźniara. Prowadzący spytał Trzaskowskiego o jego wady, ten zaczął jednak mówić o prezesie Prawa i Sprawiedliwości:

 

„Myślę, że Jarosław Kaczyński nauczył się po tej ostatniej farsie, którą próbował nam zgotować, kiedy parł do wyborów 10 maja. To przede wszystkim osłabiło państwo polskie i mam nadzieję, że w tej chwili te wybory, które będą organizowane, będą demokratyczne (…) Jeżeli chodzi o wady, to proszę pytać moich współpracowników”.

 

Dziennikarz odparł wtedy: „Właśnie zapytałem, jakie wady ma Trzaskowski, a słyszę: Jarosław Kaczyński. Zmartwiłem się przez chwilę”.

 

„To była odpowiedź na drugie pana pytanie. Jeżeli chodzi o wady, to na pewno bywam zbyt dokładny i zbyt punktualny” – powiedział wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Prowadzący po tej odpowiedzi zaczął się śmiać.

 

 

Źródło: Twitter/ Radosław Poszwiński, dorzeczy.pl

Fot: YouTube/ Onet Radio (zrzut ekranu)