Trzaskowski spytany o kontrowersyjną sprawę. Tak odpowiedział! [WIDEO]

Rafał Trzaskowski jest nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na urząd Prezydenta RP. Zastąpił on wicemarszałek Sejmu IX kadencji, Małgorzatę Kidawę- Błońską, która w sondażach wypadała bardzo słabo. Wyprzedzał ją, chociażby bezpartyjny Szymon Hołownia, czy prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak- Kamysz. Wtedy nikt raczej nie dawał szans kandydatce, aby mogła dostać się do drugiej tury. Nawet przyjazne środowiska dla Platformy Obywatelskiej doradzały im zmianę kandydata.

 

 

Tym razem Rafał Trzaskowski udał się do województwa zachodnio- pomorskiego. Jego wystąpienie miało miejsce przed budynkiem Uniwersytetu Szczecińskiego. Jeden z obywateli postanowił spytać się prezydenta Warszawy o wprowadzanie karty LGBT+ w całej Polsce. Jak wiemy, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej podpisał dokument „Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+”, co wywołało burzę nie tylko wśród mieszkańców stolicy.

 

„Ja mam pytanie, ja jestem rodzicem i skoro pan nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie dziennikarzom… Mam dwójkę dzieci. Czy wprowadzi pan ustawę o LGBT do szkół, czy ja będę musiał o tym uczyć dzieci albo nie puszczać je na lekcje? Jak to będzie wyglądało? Niech mi pan odpowie” – zapytał przechodzień.

 

Trzaskowski jednak nie chciał udzielić odpowiedzi na konkretne pytanie obywatela. Odpowiedział wymijająco, następnie podziękował dziennikarz i odszedł:

 

„Niech się pan nie nabiera na manipulacje telewizji rządowej. Dlatego, że to, co jest najważniejsze, to stać przy wszystkich mniejszościach. Wie pan, ile jest hejtu w szkołach? Są atakowane dzieciaki, które inaczej wyglądają, mają inny kolor skóry, inną orientację seksualną, które kibicują innemu klubowi. I dlatego musimy walczyć z nienawiścią i z hejtem i każdy prezydent, czy to prezydent miasta st. Warszawy, czy to prezydent Rzeczypospolitej powinien bronić mniejszości, bo na szczęście większość radzi sobie w Polsce dobrze– odparł.

 

 

 

Źródło: tvp.info, Twitter/ @JohnMcRac

Fot: YouTube/ Onet Radio (zrzut ekranu)