TYLKO U NAS! Polacy w Albanii zostawieni sami sobie! Pocieszał ich minister turystyki Albanii. Niemcy momentalnie dostali wsparcie od swoich…
Albania doświadczyła największego od 20 lat trzęsienia ziemi. Dwa wstrząsy doprowadziły do licznych zniszczeń. Kilkadziesiąt osób jest poszkodowanych. Narażeni zostali także Polacy, którzy skarżą się na polskich rezydentów.
„Popękane ściany w hotelu. Brak pomocy z biura podróży. Część ludzi śpi na plaży”
– mówi nam Radosław Mata, turysta z Polski, który z rodziną odpoczywał w jednym z hoteli w w nadmorskiej miejscowości Durres znajdującej się blisko epicentrum.
„Właśnie weszliśmy do hotelu, ale nadal się boimy”
– informuje Polak, który jest w Albanii z niespełna rocznym dzieckiem.
Jak poinformował redakcję, ich rezydent o imiemiu Mateusz z biura podróży TUI „zrzuca każdy telefon”.
„Nie ma z nim żadnego kontaktu. Był tutaj albański minister turystyki i zapewniał nas, że zrobi wszystko, żebyśmy byli bezpieczni. Niemcy od razu dostali SMS-y od swoich z instrukcjami, co mają robić. My nic. Zero kontaktu nawet z rezydentem”
– mówi Radosław Mata.
„Biuro podróży TUI. Nasz rezydent ma na imię Mateusz. Proszę o tym napisać. Wysłaliśmy im wiadomości, że jesteśmy z małym dzieckiem i potrzebujemy pomocy, a oni nic. Zero odzewu. Zero kontaktu. Prosze o tym napisać”
– dodaje polski turysta.
Biuro podróży TUI nie pierwszy raz było kontrowersyjnym bohaterem medialnym w związku z wycieczkami do Albanii.
TUI to niemiecka firma, więc dbają o Niemców – normalna rzecz…
– napisał w komentarzu jeden z internautów o nicku Marian Kolano.
„Pani Magdalena zapłaciła niemal 6 tys. zł za rodzinny urlop w Albanii. Gdy przyjechała na miejsce, okazało się, że „luksusowy” hotel jest ciągle w budowie. – Hałas był nie do wytrzymania – opowiada. Firma TUI po ponad miesiącu stwierdziła, że jest jej „przykro”. I proponuje turystce niecałe 500 zł odszkodowania”
– można było niedawno przeczytać na finanse.wp.pl
Wstrząsy były odczuwalne w całej Albanii i na północy Grecji.
Informacja własna: Prostozmostu.pl/RW
Fot. Radosław Mata