Uczniowie planowali zamach w szkole? Policja zatrzymała nastolatków

Czterech nastolatków miało planować zamach w  jednej z warszawskich szkół. Dlaczego chcieliby zrobić coś takiego?

Wielu narzeka na współczesną młodzież i często powtarza się, żeby nie generalizować. Pojawiają się jednak przypadki, kiedy smutne wieści o działaniu nastolatków przelewają czarę goryczy.

 

Czwórka nastolatków pochodzących z Warszawy i jej okolic w przedziale wiekowym 15 lat do 17 lat została zatrzymana przez policję. Podejrzewa się ich o szykowanie zamachu w jednej z warszawskich szkół.

 

CZYTAJ TAKŻE: PILNE! Zgłoszono ładunki wybuchowe! Trwa ewakuacja centrów handlowych

 

Czterech nastolatków mogło planować zamach w jednej z warszawskich szkół. Zostali zatrzymani przez policjantów

 

– poinformował aspirant sztabowy Mariusz Mrozek z komendy stołecznej.

 

Portal tvn24 w poszukiwaniu motywów grupy nastolatków doszedł do informacji, że uczniowie źle się czuli w szkole. Byli szykanowani i wyzywani przez innych uczniów, więc postanowili wyładować negatywne emocje i się zemścić. Zaczęli interesować się zamachami terrorystycznymi w Stanach Zjednoczonych i samodzielnie konstruować w lesie ładunki wybuchowe. Możliwe, że zamierzali zdetonować je w swojej szkole.

 

– W wyniku ustaleń naszych policjantów z wydziału do walki z cyberprzestępczością, które mają oparcie w analizie zagrożeń wykrytych w trakcie monitoringu sieci internetowej, policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw dotarli do czterech osób z terenu działania garnizonu stołecznego. Wszystkie osoby są niepełnoletnie

 

– udzielił dalszych informacji policjant.

 

CZYTAJ TAKŻE: Ten filmik stał się hitem internetu! Nie uwierzysz, co zrobił ten dziadek (WIDEO)

 

Najstarszy z zatrzymanych, 17 latek, odpowie przed sądem już jako dorosły. Sprawą zajęła się prokuratura. Czynności są prowadzone w kierunku odpowiedzialności za przekroczenie normy z art. 171 kodeksu karnego (wytwarzania lub obrotu substancjami, materiałami i urządzeniami niebezpiecznymi, za co może grozić od 6 miesięcy do lat 8 więzienia ).

 

Policja apeluje, że takie agresywne zachowania nastolatków zdarzają się coraz częściej. Trzeba reagować przede wszystkim na przemoc słowną i gnębienie przez rówieśników, a także rozmawiać z dziećmi i zwracać uwagę na ich zachowanie, samopoczucie.

 

– Mogę potwierdzić, że wydział do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji zatrzymał grupę osób, których działania mogły realnie zagrozić bezpieczeństwu uczniów jednej z warszawskich szkół

 

– powiedział aspirant sztabowy Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

 

Źródło: tvn24.pl / foto Pixabay.com