Ujawniono zapis rozmowy 18-latki z egzaminatorem! Zginęła na torach

18-letnia dziewczyna 23 sierpnia 2018 r. zdawała egzamin na prawo jazdy. Zakończył się on tragicznie na przejeździe kolejowym w Szaflarach na Podhalu.

Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych opublikowała raport z wypadku. Miał on miejsce 23 sierpnia 2018 r. w Szaflarach. Dziewczyna, która prowadziła samochód mimo znaku STOP wjechała od razu na przejazd kolejowy. Instruktor zobaczył nadjeżdżający pociąg i zdążył wysiąść. Przestraszona nastolatka została w samochodzie i zginęła na miejscu uderzona przez rozpędzony pojazd.

 

CZYTAJ TAKŻE: Absurdalne tłumaczenie Kidawy-Błońskiej. Za wyzwiska „Przeprosin nie będzie” (WIDEO)

 

Śledztwo wykazało, że pociąg prowadził kandydat na maszynistę i jechał z dozwoloną prędkością 90 km/h. Samochód zauważył dopiero z odległości 300 metrów. Udowodniono jednak, że komunikacja między kandydatem na maszynistę a maszynistą prowadzącym szkolenie nie przebiegała prawidłowo.

 

W kabinie maszynistów słychać było głosy:

 

„Ch*** głupi stanął na torach”

„Czemu ta dziewczyna nie wysiadła. Spanikowała chyba”

 

Nastolatka została pouczona o zasadach egzaminu i oddychała z ulgą po każdym poprawnie zakończonym manewrze. Na początku stwierdziła, że „ostatnio jak zadała pytanie to oblała” i „może się tym razem uda”.

W trakcie jazdy rozmawiała z instruktorem o tym, że jest bardzo zestresowana:

 

Angelika: „Ale jestem zestresowana”
Egzaminator: „Proszę..?
Angelika: „Bardzo mi serce bije”
Egzaminator: „To znaczy, że Pani żyje”

 

„Odsłuchanie pełnej sekwencji nagrań rejestratora z przeprowadzonego egzaminu daje podstawę do stwierdzenia, że osoba egzaminowana pozostawała w dużym stresie”

 

– napisano w raporcie.

 

CZYTAJ TAKŻE: Sąd odmówił uznania aktu urodzenia dziecka dwóch kobiet! Musi być mężczyzna

 

Egzaminatorowi Edwardowi W. grozi do 8 lat więzienia za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Egzaminator stwierdził, że nie zatrzymał dziewczyny przed wjazdem na przejazd kolejowy, gdyż miał zamiar zrobić to po drugiej stronie torów i zakończyć egzamin z wynikiem negatywnym.

 

Źródło: wrc.net.pl / foto Youtube.com