Ukrzyżowany na środku pola żuraw. Jest nagroda za znalezienie sprawcy (FOTO +18)

W województwie mazowieckim doszło do wstrząsającego odkrycia. Na jednym z pól znaleziono ukrzyżowanego żurawia. Warto zaznaczyć, iż w Polsce ten ptak jest chroniony.

 

W powiecie mińskim znaleziono na jednym z pól ukrzyżowanego żurawia. Ptak został nadziany na paliczki i skonał. O sprawie na Twitterze poinformował m.in. biolog z Uniwersytetu Wrocławskiego Robert Maślak. Napisał on: „Ukrzyżowany żuraw. Średniowieczne obyczaje na Mazowszu (pow. miński), ale jak informuje Komitet Obrony Orłów (foto) takie widoki z krukami, jastrzębiami, myszołowami są częste. Żuraw jest w Polsce gatunkiem chronionym. Policja została poinformowana, teraz trzeba śledzić sprawę”.

 

 

Wspomniany wyżej Komitet Obrony Orłów na swoim Facebooku napisał: „W średniowieczu osoby, które „nabroiły” wieszano na wzgórzach lub przy głównych drogach do miast. Zabieg ten miał dobitnie pokazać kto rządzi na danym terenie i jaką siłą dysponuje. Czasy te odeszły już w zapomnienie ale nie w powiecie mińskim, woj. mazowieckie. Jeden z mieszkańców w sposób jednoznaczny daje znać kto jest „Panem” na tym kawałku ziemi. Nie jest to przypadek odosobniony, w podobny sposób ukrzyżowane kruki, jastrzębie czy myszołowy spotyka się bardzo często”.

 

W średniowieczu osoby, które "nabroiły" wieszano na wzgórzach lub przy głównych drogach do miast. Zabieg ten miał…

Gepostet von Komitet Ochrony Orłów am Dienstag, 26. Mai 2020

 

Na to wydarzenie zareagował poseł Lewicy Andrzej Rozenek. Wyznaczył on nawet nagrodę za znalezienie sprawcy tego mordu. „Trzeba działać! Edukować od najmłodszych lat, ale jednocześnie bardzo surowo karać!Deklaruję tysiąc zł nagrody dla osoby, która wskaże sprawcę tej zbrodni”.

 

 

Warto przypomnieć, że żuraw w Polsce jest gatunkiem chronionym. Za zabicie takiego zwierzęcia grozi kara 3 lat więzienia. W przypadku morderstwa ze szczególnym okrucieństwem sprawca może dostać nawet 5 lat.

 

Źródło: Radio Zet, Twitter, Facebook

Foto: Pixabay