UWAŻAJ! Płatki śniadaniowe dla dzieci SKAŻONE! Znaleziono w nich toksyczną substancję (FOTO)

Environmental Working Group zleciło badania produktów zbożowych na obecność glifosatu, głównie popularnych płatków śniadaniowych dla dzieci. Wyniki okazały się szokujące!

We wszystkich 21 produktach zbożowych i przekąskach z owsem wykryto toksyczną substancję – glifosat.  Jest to składnik środka chwastobójczego, Roundup firmy Bayer-Monsanto, który powoduje raka. Jego toksyczność jest potwierdzona badaniami. Jak donosi Environmental Working Group, zadziwiająco wysoki poziom glifosatu odnotowano w popularnych płatkach śniadaniowych produkowanych przez amerykańskie firmy, m.in. w płatkach Cheerios.

 

CZYTAJ TAKŻE: WPADKA Roksany Węgiel! Miała włączony mikrofon, gdy powiedziała TO o Viki Gabor (WIDEO)

 

W Ameryce ostatnimi czasy częste są procesy sądowe, w których ofiary glifosatu skarżą winne narażeniu na toksyczną substancję firmy i wygrywają nawet kilka milionów dolarów. Rakotwórczość i toksyczność glifosatu dla organizmu człowieka jest potwierdzona. Zresztą nic dziwnego skoro stosuje się go jako środek chwastobójczy na genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy i soi oraz jako środek wysuszający zboża przed zbiorem.

 

Norma glifosatu dla dzieci to 160 ppb. A w płatkach „Miodowo-orzechowe Cheerios Medley Crunch” było aż 833 ppb; drugi najwyższy poziom glifosatu miały „Płatki owsiane pełnoziarniste Cheerios” z wynikiem 729 ppb. Złe wyniki miały także pozostałe produkty Cheerios, a także płatki marki Nature Valley.

 

 

 

Źródło: odkrywamyzakryte.pl / foto Facebook.com