W Rosji padły skandaliczne słowa: „Stalin miał rację, nakazując mord w Katyniu”

Rosyjski politolog, Jewgienij Satanowski, w skandalicznych słowach wyraził się o zbrodni w Katyniu z 1940 r. „Józef Stalin miał rację, nakazując mord w Katyniu” .

Jewgienij Satanowski jest rosyjskim politologiem oraz prezesem Instytutu Bliskiego Wschodu, który w latach 2001 – 2004 pełnił stanowisko prezesa Rosyjskiego Kongresu Żydów. W ostatnim czasie wypowiedział skandaliczne słowa o mordzie w Katyniu, o którym decyzje podjął Stalin w 1940 r. NKWD przez strzał w tył głowy zabijało „wrogów władzy sowieckiej”, a w tym wielu obywateli Polski.

 

„Józef Stalin miał rację, nakazując mord w Katyniu”  – padło w państwowej telewizji w Rosji 20 stycznia.

 

CZYTAJ TAKŻE: Rodzice Roksany Węgiel dostali ostrzeżenie! „To jest bardzo niebezpieczny biznes”

 

Czy słowa Jewgienija Satanowskiego świadczą o tym, że nadal trwa kampania oszczerstw przeciwko Polsce? Przypominając, prezydent Rosji w ostatnim czasie także łagodził odpowiedzialność Stalina.

 

„Przytłaczająca liczba przywódców osobiście kontaktowała się z Hitlerem i składała swoje podpisy na odpowiednich dokumentach. Stalin, bez względu na stosunek do niego, nie zhańbił się przez osobiste spotkanie z Hitlerem. […] Zrobili to najwyżsi urzędnicy największych potęg europejskich” – mówił prezydent Rosji, Władimir Putin.

 

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny żywioł atakuje Australię! Fake news czy katastrofa?

 

Źródło: medianarodowe.com / foto Wikimedia Commons