W Warszawie zamknięto Ambasadę Izraela! Wybuchł konflikt

Na całym świecie zamknięto wszystkie placówki dyplomatyczne Izraela. Swoją działalność zawiesiła także Ambasada w Warszawie.

Na Facebooku pojawiła się wiadomość, że decyzja o zamknięciu placówek dyplomatycznych Izraela jest związana z działaniami Ministerstwa Finansów Izraela. Nie wiadomo jeszcze, kiedy ambasady na powrót będą otwarte.

 

„The times of Israel” wyjaśnia, że konflikt między dyplomatami a Ministerstwem Finansów Izraela dotyczy zarobków dyplomatów. Mianowicie Ministerstwo planuje zmienić system kwot przeznaczanych na dyplomatów i attache wojskowych. Ma zamiar także wprowadzić podatki od sum poniesionych na misje zagranicą, w tym organizowane wydarzenia i transport. Ministerstwo chce, aby prawo to działało wstecz, co wiąże się z kosztem tysięcy dolarów poniesionym przez dyplomatów.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Kora nie chciała umierać. Tak brzmiała jej ostatnia wiadomość do przyjaciela

 

Izraelscy dyplomaci i tak skarżą się na niskie zarobki i niekorzystne warunki pracy, a decyzja Ministerstwa wywołała w nich jeszcze większe emocje. Zamknięcie Ambasad Izraela miało też miejsce w 2014 r., kiedy zamknięto 103 ambasady i konsulaty na świecie.

 

 

Źródło: onet.pl / foto Pixabay.com