Warszawa: Porwanie kobiety i akcja policji [FOTO]

Wydział kryminalny stołecznej policji przystąpił do zdecydowanych działań po otrzymaniu niepokojące zawiadomienia, iż jeden z mężczyzn może przewozić osobę wbrew jej woli w bagażniku auta. Jak się okazało porwana została kobieta, a w tle całej sytuacji tkwi konflikt pomiędzy dwoma braćmi. O sprawie poinformowała polska policja na swojej stronie.

 

Na pochwałę zasługuje postawa pewnej kobiety, która na Grochowie była świadkiem niepokojącej sytuacji. Zauważyła ona jak w rejonie jednej z tamtejszych ulic, mężczyzna otwiera bagażnik swojego samochodu, w którym znajduje się inna osoba próbująca się uwolnić. Podejrzany mężczyzna wepchnął ją jednak z powrotem do wnętrza auta, a następnie odjechał. Zaniepokojona tym co zobaczyła kobieta zapisała numery rejestracyjne samochodu i powiadomiła policję o całym zajściu.

 

Policjanci kryminalni przystąpili do działań, jednak ustalenie właściciela pojazdu miało, co warte podkreślenia, nie być zbyt proste. Ostatecznie jednak udało się zlokalizować podejrzany samochód marki honda na jednej z posesji w Sulejówku. Gdy na miejsce dotarli funkcjonariusze policji, silnik auta miał być jeszcze ciepły.

 

Policjanci schwytali 37-letniego mężczyznę, który przy zatrzymaniu wypierał się zarzutów i mówił, iż nie wie o co chodzi. W bagażniku jego Hondy policja odkryła jednak ślady krwi.

 

Jak się okazało, porwana przez podejrzanego została partnerka jego brata. Najprawdopodobniej motywem działania w tym przypadku był fakt, iż brat zatrzymanego odmówił uczestnictwa w przestępczej działalności. Porwanie kobiety miało być więc swoistą zemstą.

 

37-letni sprawca porwania został decyzją sądu tymczasowo aresztowany. Usłyszał on zarzut pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, w związku z czym grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

 

Stołeczni kryminalni 👮‍♂️ niedługo po tym, jak otrzymali informację, że pewien mężczyzna mógł przewozić w bagażniku…

Gepostet von Polska Policja am Donnerstag, 5. September 2019

 

 

Źródło: policja.pl

Fot.: Flickr ; fshoq.com