Wielki triumf Dawida Kubackiego! Triumf w Turnieju Czterech Skoczni

Wielki triumf Dawida Kubackiego.  Polak nie tylko zwyciężył w czwartym turnieju Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshoffen. W dzisiejszych zawodach oddał dwa najdłuższe skoki (143 i 140,5 metr). Tym samym zwyciężył ale co jeszcze ważniejsze wygrał cały Turniej.

Polak jako jedyny w dzisiejszym konkursie przekroczył magiczną barierę 300 punktów za dwa skoki. Drugie miejsce w dzisiejszym konkursie zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był Norweg, Marius Lindvik. Pozostali Polacy wypadli nieco gorzej. Kamil Stoch był 13. Piotr Żyła zajął 27. miejsce. Maciej Kot i Stefan Hula nie awansowali niestety do II serii.

W klasyfikacji generalnej Polak pokonał Norwega, Mariusa Lindvika (przewaga ponad 20 pkt.) oraz Niemca Karla Geigera ( o 23 pkt). Kamil Stoch w klasyfikacji generalnej zajął 13. miejsce, tuż za nim na 14. pozycji był Piotr Żyła. Maciej Kot zajął 31. miejsce, Stefan Hula byl 35.

Dawid Kubacki zwyciężając w 68. Turnieju Czterech Skoczni stał się trzecim Polakiem, który odniósł taki triumf. Wcześniej cykl wygrywali Adam Małysz i Kamil Stoch. Słowem w Święto Trzech Króli, mamy trzeciego króla  polskich skoków!