Władze Gdańska już jawnie antypolskie? Odegrali hymn Unii zamiast Polski! [WIDEO]

Do skandalicznej sytuacji doszło podczas ślubowania radców prawnych w Gdańsku. Na uroczystości zagrano „Odę do Radości”, zamiast Hymnu Polski.

 

Sytuacja miała miejsce w Gdańsku podczas oficjalnego ślubowania radców prawnych. Młodzi aplikanci nie usłyszeli Mazurka Dąbrowskiego, a nieoficjalny hymn Unii Europejskiej, czyli Odę do Radości. Zarówno środowisko adwokackie, jak i media są oburzone sytuacją.

 

O sprawie poinformował jeden z młodych prawników, który w poniedziałek składał przyrzeczenie. Był zawiedziony faktem, że usłyszał Odę do Radości, a na hymn narodowy zabrakło czasu.

 

Sprawę skomentowali publicyści i gdańscy radni. Większość z nich jest zdania, że uroczystości państwowe zawsze powinny być otwierane hymnem Polski, a nie europejskich instytucji. Radny PiS Kazimierz Koralewski postawił w wątpliwość czy działanie gdańskiej palestry jest słuszne oraz czy w przyszłości tacy prawnicy będą reprezentować polskie interesy na arenie międzynarodowej.

 

Internauci również nie pozostawili na organizatorach suchej nitki. „Oburzające,co z polskością robią władze Gdańska.”, „I tak dobrze że nie poleciało Deutschland Deutschland uber alles” pisali na Twitterze internauci.

 

Poniżej nagranie oraz komentarze do całej sytuacji:

 

 

Źródło: stefczyk.info.pl