Włochy odmrażają gospodarkę! Przedstawiono najnowszy raport

Coraz więcej państw decyduje się na odmrażanie kolejnych gałęzi gospodarki. Włochy wyjątkowo mocno odczuwają sytuację związaną z epidemią koronawirusa, a nic nie zapowiada jej końca. Kraj ten dużą część swojego budżetu zawdzięcza turystą, którzy często wybierają te lokalizację, ale ten rok jest inny od ubiegłych lat. Aby państwo mogło funkcjonować gospodarka musi być w ruchu. W związku z tym Włosi podjęli decyzję o otwarciu wielu punktów usługowych. Swoją działalność rozpoczęły po przerwie  sklepy z odzieżą oraz  lokale gastronomiczne.

 

 

Krajowa Izba Handlu przygotowała bilans po dwumiesięcznej przerwie w działaniu gospodarki. Z dokumentu można dowiedzieć się, że Włosi otwarzyli 90 procent sklepów z odzieżą i 70 procent lokali gastronomicznych. Dużym zainteresowaniem cieszą się takie artykuły jak koszule męskie, bielizna i buty.

Restauracje w wolniejszym tempie wracają do pracy, gdyż obecnie ruszyło 70 procent tych  obirktów.  lokale gastronomiczne działają z zachowaniem wymogów ochrony sanitarnej, a także wytycznych w kwestii dystansu społecznego.

Raport Krajowej Izby Handlu mówi też o redukcji zatrudnienia, która spowodowana została potrzebą oszczędności. Do pracy nie wróciło około 400 tysięcy osób, czyli 40 procent dotychczasowych pracowników.

W miejscowościach turystycznych otwarcie restauracji, barów i sklepów jest odkładane przez właścicieli,  gdyż z faktu braku turystów zyski nie przekroczyłyby kosztów wymogów reżimu sanitarnego. Z pewnością powrót do normalnego funkcjonowania we Włoszech jak i na całym świecie potrwa dłuższy czas.

 

 

 

 

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl

Źródło fot.: Pixabay