Wojna na linii Trzaskowski – TVP trwa. „Gdyby Pan Trzaskowski posiadał elementarne kompetencje…”

Odkąd Rafał Trzaskowski został kandydatem na prezydenta RP zapowiada, że zlikwiduje TVP. Wczoraj natomiast pod siedzibą Telewizji Polskiej prezydent Warszawy mówił, że zarząd TVP przyznał sobie duże premie. Na odpowiedź wywoływanych nie trzeba było długo czekać.

 

Wczoraj w godzinach popołudniowych pod siedzibą TVP Rafał Trzaskowski przeprowadził konferencję prasową, podczas której kierował różne zarzuty w stronę Telewizji Publicznej. „Zarząd telewizji przyznał sobie gigantyczne premie idące w miliony złotych. Podobno za świetne wyniki finansowe, kiedy telewizja jedną rękę wyciągała dłoń po miliardy pieniędzy podatnika. Dlatego czas na ogólnonarodową debatę o mediach publicznych”.

 

Na odpowiedź TVP nie trzeba było długo czekać, gdyż ta pojawiła się po trzech godzinach. Zarząd Telewizji Publicznej wydał oświadczenie, w którym zaprzecza przyznawaniu sobie premii. „Telewizja Polska S.A. informuje, że przekazana w dniu 19.05.2020 r. przez Rafała Trzaskowskiego informacja, jakoby Zarząd TVP S.A. przyznał sobie premie finansowe jest kłamstwem”.

 

Dalej można przeczytać: „Zarząd TVP nie przyznał sobie żadnych premii. Gdyby Pan Trzaskowski posiadał elementarne kompetencje w zakresie nadzoru nad spółkami prawa handlowego, wiedziałby, że Zarząd Telewizji Polskiej, podobnie jak zarządy nadzorowanych przez niego spółek komunalnych w mieście stołecznym Warszawie, nie posiada uprawnień do przyznawania sobie wynagrodzenia w tym premii”.

 

Według TVP wygłoszone przez Rafała Trzaskowskiego słowa wypełniają znamiona przestępstwa z art. 212 par. 1 i 2 Kodeksu Karnego. Wobec tego Telewizja Publiczna pod groźba skierowania sprawy do sądu zażądała od prezydenta Warszawy przeprosin w przeciągu 52 minut. „Telewizja Polska informuje, że o ile pan Rafał Trzaskowski nie przeprosi publicznie Telewizji Polskiej dzisiaj do godziny 19.30, zostanie przeciwko niemu skierowany prywatny akt oskarżenia”.

 

Oświadczenie TVP ukazało się o 18:38.

 

Źródło: Do Rzeczy

Foto: You Tube/ Fakty RMF FM (zrzut ekranu)