Wracają wojny kiboli?! Takich awantur dawno nie było! (WIDEO)

Weekendowy mecz pomiędzy Chemikiem Kędzierzyn-Koźle z LZS Skorogoszcz wzbudził wielkie emocje, jednakże niekoniecznie związane z samą grą w piłkę. Kibice Odry Opole postanowili sprawdzić kondycję fanów gospodarzy, co w żargonie trybun oznacza ustawkę.

Takie rzeczy się zdarzają, jednak w tym wypadku pewne granice zostały przekroczone ponieważ do bijatyki doszło w miejscu publicznym, na jednej z lokalnych dróg. Fani gospodarzy wspierani przez zaprzyjaźnionych kibiców Rakowa z Częstochowy zostali zaskoczeni niespodziewaną wizytą kiboli Odry Opole.

Gospodarze nie ugięli się jednak i podjęli wyzwanie. Do starcia tzw. „banda na bandę”została przerwana po paru chwilach przez policję, która zatrzymała wielu mężczyzn, zaś w całym zajściu udział wzięło ponad 100 osób. Na szczęście w związku z zajściem z okolic stadionu Chemika nie ucierpiały żadne osoby postronne.

To jednak nie koniec „atrakcji”. Kilku kibiców uciekających z miejsca zdarzenia samochodem staranowało nawet policyjny radiowóz, po czym zostali zatrzymani. Kierowcy grozi teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności za czynną napaść na funkcjonariusza i spowodowanie kolizji drogowej. Zatrzymani uczestnicy ustawki również spotkają się z konsekwencjami prawnymi.

„– Jeden z pojazdów, którym uciekało trzech mężczyzn, staranował policyjny radiowóz.” – relacjonowała rzecznik kędzierzyńskiej policji.

Obie ekipy nie odniosły się wciąż do wczorajszych wydarzeń, ale zapewne wydadzą swoje komunikaty. Ze względu na wjazd policji wynik starcia nie jest w pełni rozstrzygnięty.

Nagranie z ustawki można obejrzeć w internecie. Pochodzi od jednego z funkcjonariuszy, który widział całe zajście, jednak wycofał się z centrum wydarzeń. Interwencji policji nie udało się sfilmować.

Ostatnia sobota pod kątem kibicowskim była wyjątkowo aktywna. W podobnych okolicznościach starli się ze sobą również fani Ruchu Chorzów i ŁKSu Łódź. Chorzowianie trafili wrogich im kibiców na autostradzie A4. Wszyscy zainteresowani zmierzali na mecz Wisły Kraków ze wspomnianym Łódzkim Klubem Sportowym.

A to nie wszystko – w ostatnich dniach rywalizowali wspólnie również kibice w Trójmieście.

Jak widać, emocje – nie tylko te piłkarskie – budzą budzą w Polsce mecze na wszystkich szczeblach rozgrywkowych.

 

/red./

źródło: stadionowioprawcy.net