Wysadził się na weselu! Dziesiątki zamordowanych i rannych [WIDEO]

Do tragicznego zdarzenia doszło na weselu w Kabulu w Afganistanie. Zamachowiec zdetonował bombę, w wyniku czego nie żyje kilkadziesiąt osób, a prawie 200 jest rannych.

 

Do zdarzenia doszło około godziny 22:40 lokalnego czasu w Kabulu w Afganistanie. Na sali weselnej gdzie było kilkaset osób bombę zdetonował zamachowiec samobójca. Afgańskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że w ataku zginęły 63 osoby, a 180 zostało rannych.

 

Muzułmańskie wesela są zwykle podzielone na salę dla kobiet i mężczyzn. Ucierpieli głównie mężczyzny, gdyż według świadków to w męskiej części sali miał miejsce wybuchu.

 

Na tę chwilę żadna z muzułmańskich grup nie przyznała się do wybuchu. Region w którym odbywało się wesele zamieszkują głównie szyici. Sunnickie bojówki, czyli przede wszystkim Państwo Islamskie i Talibowie, wielokrotnie atakowały szyitów. Atak najprawdopodobniej przeprowadziły właśnie te grupy.

 

Poniżej nagranie z miejsca zdarzenia. Nie widzimy na nim ofiar, jednak można zauważyć jak duża jest sala, która mieściła kilkaset osób oraz skala zniszczeń wybuchu. Widzimy wybite okna, zniszczony dach oraz ściany:

 

 

Żródło: DoRzeczy