Wściekły Putin grozi Polsce i USA!

Wizyta prezydenta, Andrzeja Dudy w USA, a nade wszystko jej owoce nie spodobały się Wladimirowi Putinowi. Co więcej, włodarz Kremla nie pozostawił złudzeń co do reakcji Rosji na coraz bliższe relacje gospodarczo-polityczne łączące nasze kraje.

 

Tym razem Moskwie szczególnie doskwiera fakt współpracy militarnej pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Wyraźnie podkreślił to rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow mówiąc, że:

– Rosyjscy wojskowi uważnie obserwują plany zwiększenia obecności militarnej USA w Polsce i robią wszystko, aby te działania w żaden sposób nie zagrażały bezpieczeństwu Federacji Rosyjskiej. 

Jak dodał Federacja Rosyjska w reakcji na współpracę Polski i USA podejmie „odpowiednie środki”, jak dodał jego państwo dysponuje w tym zakresie „niezbędnymi środkami”.

W podobnym tonie wypowiedział się także wiceszef MSZ Rosji Siergiej Riabkow, który stwierdził, że:

Rosyjskie władze są bardzo zaniepokojone decyzją o rozmieszczeniu w Polsce eskadry amerykańskich bezzałogowych statków powietrznych.

Czy powyższe zapowiedzi mogą pogorszyć, i tak już bardzo złe, relacje pomiędzy Polską i Rosją? Wiele wskazuje na to, że tak się właśnie stanie.

 

 

/red./

Za: wolnosc24.pl

foto: zrzut z twitter.com